Sel Kofiga kwam begin april aan in Amsterdam Zuidoost, vanuit de Ghanese hoofdstad Accra. De multimediale kunstenaar verblijft twee maanden in het kunstenaarsonderkomen in Heesterveld, op uitnodiging van CBK Zuidoost en het Stedelijk Museum. In het kader van BijlmAIR, het residents-programma van CBK Zuidoost, gaat Kofiga onderzoek doen en drie kunstwerken maken.
Het is voor Kofiga de eerste keer dat hij in Amsterdam is en hij is onder de indruk van de kleurrijke gemeenschap in Zuidoost. "Ik zie dat er een mooie connectie is tussen de verschillende etnische entiteiten. Daar wil ik mijn onderzoek ook op richten. Ik wil zien welke relaties er zijn en hoe dat de mensen en hun omgeving beïnvloedt."
Kofiga maakt in zijn thuisland ook kunst, maar vertelt dat er daar geen sprake is van subsidie. "Ik ben autodidact en bekostig ook zelf mijn kunst. Dat doe ik met mijn eigen modelijn The Slum Studio."
Kofiga wil drie kunstwerken maken: een performance en twee installaties. "Hoe dat eruit gaat zien laat ik afhangen van de resultaten van het onderzoek in Zuidoost." Het resultaat zal later in het jaar te zien zijn tijdens de BijlmAIR-tentoonstelling.
Sel Kofiga bij het werk van de door hem bewonderde Patricia Werneck Ribas in de expositie A World of Many Worlds
Op zondag 3 mei is er weer een extra, gratis workshop voor iedereen. Tijdens deze workshop staan de zintuigen centraal, net als in onze huidige tentoonstelling Zintuiglijke Verbeelding. Meestal mag je alleen maar naar kunst kijken, maar nu kun je ook voelen, ruiken en de kunst zelfs aantrekken. Ga samen met erfgoed specialist Alicia HoostMeer lezen
Rond de dag van de arbeid houden we bij CBK Zuidoost een kleine kunstmarkt waarbij een paar kunstenaars/creatieven hun werk verkopen. Zo zijn er bijzondere exemplaren te koop van de UMA bags die al langer in de Kadoshop te koop zijn. De UMA bags worden gemaakt in Suriname en elk handgemaakt houten handvat wordt gesnedenMeer lezen
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.